Вы здесь
Процедура повернення боргу за кредитом з позичальника
Не всі позики, які полягають і видаються, виплачуються в повному обсязі. Кожен третій кредит залишається непогашеним. Більше 50% дебіторів, в даний час, мають поточні заборгованості по позиках.
Розглянемо докладніше, стадії на яких може повернути собі кредитні гроші банк, з боржника.
1) позасудовий порядок відшкодування заборгованості з позичальника. У разі, кількох пропусків щомісячних платежів, кредитна установа починає нагадувати про погашення заборгованості, що утворилася, шляхом смс-повідомлень і телефонних дзвінків. Боржнику, потрібно знати, що тільки на цій стадії, він може домовитися з фінансовою компанією з приводу виплати позики на більш вигідних для нього умовах. Банк, щоб повернути свої гроші, завжди піде на реструктуризацію кредита для боржника.
Якщо позичальник, не реагує на дії фінансової компанії і борг продовжує зростати, банк може звернутися в колекторську компанію. Багатьом громадянам, вони знайомі своїми методами роботи. Якщо і це не допомагає, то банківська організація звертається з позовом до суду. Заяву можна подати після двох місяців пропуску щомісячних платежів клієнтом.
2) судова процедура витребування боргу з боржника. Фінансова організація подає заяву про витребування боргу, з додатком документальних фактів невиплати позики. Суд виносить розпорядження на користь банку.
У разі його оскарження дебітором, призначається відкритий судовий процес, за участю обох сторін. Громадянин, на цій стадії, може звернутися до адвоката. Останній допоможе в декількох моментах: - відкласти виплату заборгованості на час, зазвичай це термін складає до 6 місяців. - домогтися у суду виплати боргу в розстрочку. Боржник може виплатити позику не відразу, а поступово.
При будь-якому результаті цивільної справи, громадянин повинен докласти зусиль морально підготуватися до розмови з судовими виконавцями.
3) виконавчий порядок стягнення заборгованості з боржника. Судова ухвала протягом декількох днів передається в службу виконавчого провадження. Також позичальни може примінити терміни давності по кредиту, більше тут http://mfo-pravda.com.ua/iskovaya-davnost-po-kreditu-v-ukraine-sovety-kak-primenit/
Вони повинні виконати вердикт суду і повернути заборгованість фінансової компанії, двома способами:
1) якщо дебітор має стабільний дохід, то з нього буде утримуватися половина цієї суми в рахунок погашення позики.
2) якщо громадянин не має роботи, то повинна бути реалізована його власність. Сюди можна віднести житло, землю, машину та інші предмети, що мають цінність.