Вы здесь
Як отримати вид на проживання в Україні
Іноземний гість, який потрапляє на терени нашої мальовничої України, може незаконно знаходитись тут протягом 90 днів, а за умови поважних причин ще 90 календарних днів. Тобто у разі необхідності затриматися в країні на період більший ніж 180 днів, потрібно оформити спеціальну посвідку, що забезпечить законне перебування на території держави.
Для тих хто не впевнений, чи потрібно йому залишатися в нашій країні на постійній основі, існує документ на тимчасовий або постійний вид на проживання в Україні.
Хто може оформити вид на проживання в Україні
Слідуючи Закону України «Про правовий статус іноземців» на тимчасову посвідку, що видається на один рік (з можливістю продовження), можуть претендувати окремі групи людей.
Найчастіше зустрічаються іноземці, що мають на меті будувати свій бізнес чи просто підзаробити, тобто по причині працевлаштування. Деякі залишаються навчатися – це теж окрема категорія. Стаються випадки, коли поєднується сім’я, де один з закоханих є повноправним українцем. Також часто приїжджають представники іноземних ЗМІ (журналісти, кореспонденти) та філій іноземних банків (інших організацій). Рідше, але зустрічаються особи з культурною, релігійною, освітньою чи добровільною діяльністю. Усім їм доречно оформлювати тимчасовий вид на проживання, для вільних дій та спокійного перебування на просторах України.
З дозволу міграційної служби можна оформюється посвідка на постійне місце проживання в Україні. Вона також надає повноправства іноземним гостям та діє необмежений час, з умовою оновлення при досягннні 25-ти та 45-ти років. Дозвіл міграціної служби потрібен також не всім. Наприклад, дітям тих батьків, що вже є громадянинами України; одному із сімейної пари (за умови, що один з них більш ніж два роки є громадянином країни); людям, що мають територіальне походження; особам, які є опікунами громадян України; та тим, що діють в інтересах держави; українцям зарубіжжя.
Багато іноземців, що проживають в Україні, з плином часу, мають змогу отримати українське громадянство. Але як правило, вони повинні слідувати таким шести умовам: повністю слідувати Конституції України; відмовитись від громадянства іншої країни; безперервно прожити на території не менше п’яти років; у досконалості знати українську мову та отримувати законну зарплатню для проживання; мати дозвіл міграційної служби.
Отже, саме ці мінімальні знання, щодо виду проживання в Україні, полегшать здійснення Ваших бажань та цілей!