Вы здесь
Який мінітрактор краще для сільського господарства
Ведення сільського господарства завжди пов'язане з обробкою родючого грунту. І чим більше масштаб цієї обробки, тим більше праці потрібно докласти і тим більше буде урожай. Тому для підвищення ефективності ведення господарства, виконання найважчої і об'ємної роботи використовувалася жива тягова сила (бики, коні і т.п.).
З приходом ери тотальної індустріалізації в наших господарствах почала з'являтися механічна тягова сила натомість живий, що також було викликано прагненням до підвищення рентабельності фермерського виробництва. Сьогодні обробку родючих ділянок неможливо уявити без тракторної техніки всіх калібрів (в залежності від розміру родючої площі).
Будь-який дрібний фермер, у міру розвитку свого господарства, приходить до необхідності покупки першого власного минитрактора. І тут він зіштовхуються з низкою запитань:
- Мототрактор якої марки краще придбати?
- Мінітрактор якої потужності краще підходить для мого господарства?
- Мінітрактор який модифікації мені потрібен?
- Яке навісне обладнання потрібно для мого минитрактора?
Спробуємо детально розібратися в кожному з цих питань.
Мінітрактор якої марки краще придбати?
Основну масу мінітракторів, які зустрічаються в українському малому і середньому господарстві можна поділити на 3 чіткі категорії: - японські / європейські міні-трактори: основні їх риси - це якість і висока вартість.
Термін життя цих мінітракторів дозволяють їм пережити не одного господаря, тому їх часто можна зустріти на ринку б / у міні-тракторів. За хороші речі і ціна чимала, плюс запчастини для такої техніки коштують дорожче; - міні-трактори білоруського виробництва в Україні це, переважно техніка марки «Білорусі», але найчастіше їх використовують в комунальному господарстві, тому розглядати їх в даній статті не доречно; - китайські міні-трактори - поступаються за якістю попереднім класам техніки, але компенсують це своєю дешевизною, економністю у використанні палива і недорогими запчастинами.
З огляду на сьогоднішній стан агросектора в країні, дешеві китайські міні-трактори стали порятунком для пересічних українських господарників, так як їх вартість невисока і вони мають гранично простий пристрій, що дозволяє власнику легко робити заміну комплектуючих минитрактора. До того ж, серед китайських мінітракторів також є свої «лідери і аутсайдери».
Нижче за ціною і за якістю знаходяться міні-трактори марок Булат, Xingtai. Середнячками виступають міні-трактори марки DW, Shifeng, Zoomlion. Більш хорошу репутацію мають міні-трактори Foton-Lovol, Jinma, Dongfeng, які також виробляють і важкі трактори. Як бачите, товар є для кожного покупця з різною товщиною гаманця. Тому, якщо Ви не звикли купувати дешеві речі, то японські / європейські міні-трактори - це Ваш варіант. Але все ж, в плані рентабельності, китайські міні-трактори - це відмінне рішення для економного господарника, який хоче підвищити рентабельність свого господарства і швидко відбити вкладені гроші. А зі знанням технічних нюансів і роботи з електрозварюванням можна самому посилити частина вузлів і агрегатів минитрактора.
Мінітрактор якої потужності підійде краще для мого господарства? В даному питанні кожен фермер повинен тверезо оцінити: скільки в його розпорядженні є посівної площі? За який проміжок часу необхідно її обробити? Наскільки інтенсивна буде обробка грунту мінітракторів? Чим вище тяжкість і обсяг роботи з грунтом, тим більше потужний і надійний мінітрактор потрібно надалі. За технічними характеристиками виділяють 3 основних типи міітракторов: - легкі трактори потужністю до 24 л.с., підходять для обробки 2 Га; - середні трактори потужністю від 25 до 45 к.с. оптимально справляються з обробкою землі площею 5 Га; - важкі трактори потужністю вище 45 к.с., які здатні обробляти від 5 до 10 Га. Важливо розуміти, що не завжди варто гнатися за потужністю двигуна.
Трансмісія минитрактора повинна бути відповідної якості і витримувати покладені на неї навантаження. Тому до цього питання варто підходити комплексно. Мінітрактор який модифікації мені потрібен? Залежно від виробничого профілю Вашого фермерського господарства потрібно вибрати міні-трактор не тільки відповідної потужності, але і необхідною модифікації.
Адже сьогодні існують різні підгрупи мінітракторів, такі як: міні-трактори з реверсивної КПП, міні-трактори з ходоуменьшителем, міні-трактори з кабіною, повнопривідні міні-трактори та т.д. Наприклад, для роботи в міжряддях необхідний мінітрактор з регульованою шириною і високим кліренсом, а для перевезення навантажених причепів більше підходить важкий мінітрактор з посиленою рамою і широкими колісними осями для стійкості. У цьому плані важко давати будь-які рекомендації, так як даний процес вибору минитрактора носить суто особистий характер і повинен спиратися на інд