Вы здесь
Новий модуль на онлайн-курсах від EdEra
У квітні поточного року було запущено новий модуль на онлайн-курсах від студії онлайн-освіти EdEra, який знайомить з віковими психологічними особливостями дітей педагогів та батьків. Безкоштовний курс доступний не лише на офіційному сайті платформи EdEra, а й на відкритому каналі YouTube.
Знання вподобань, переживань та почуттів дитини допомагає дорослим краще зрозуміти її та налагодити стосунки. Для педагогів початкової школи такі курси є ще й обов’язковими у зв’язку з впровадженням реформи Нової української школи.
Вихід нового модулю на сайті платформи анонсувала Міністр освіти Лілія Гриневич. Вона наголосила на вільному доступі до матеріалів курсів усіх охочих, не лише педагогів. Прослухати такий курс на популярному ресурсі можна у будь-який зручний час. Для перегляду онлайн курсу на сайті Міністерства користувачам необхідно спершу зареєструватись, отримавши підтвердження електронним листом.
Тема вікових та індивідуальних особливостей і раніше піднімалась у суспільстві, але, на жаль, лише серед вузького кола спеціалістів-психологів, зрідка, вчителів та вихователів. Модуль, який стосується сприйняття, уяви, пам’яті та мислення дітей різного віку, містить не лише теоретичні знання з психології, а й практичні приклади та вправи. Таке тренування дозволить учням підтримувати стійку увагу, правильно відпочивати, легше концентруватись на важливому тощо.
Модуль був складений психологами Оксаною Шльонською і Катериною Сумарьовою. Їх багаторічний досвід щоденної роботи з дітьми поєднаний у матеріалах модулю з практикою, живим зніманням і реальними прикладами. Крім того, відеопрезентації містять додаткові матеріали та тести для перевірки якості знань. Продуманий організаторами був й форум для обговорення.
За півроку роботи онлайн-курсу його освітні модулі встигли подивитись тисячі користувачів сайту, які залишають схвальні відгуки щодо актуальності тем та способу подачі матеріалів.
Усі охочі можуть долучитись до перегляду, коментування та висловлення побажань організаторам у будь-який зручний спосіб:
- через форум платформи EdEra;
- через вчительські спільноти у Facebook;
- електронні листи на адресу студії онлайн-освіти EdEra.
Наразі освітяни та батьки найчастіше просять авторів та організаторів про збільшення кількості практичних відео, події яких відбуваються на «живих» уроках. Це допоможе бачити безпосереднє використання запропонованих методик.
Є серед пропозицій й створення текстової версії матеріалів лекційних занять, аби можна було використати їх у подальшій роботі з дітьми та обговорення серед колег.
Міністр освіти Лілія Гриневич у бесіді з журналістами відмітила високий рівень зацікавленості, викликаної курсом. Вона додала, що з понад 123 тисяч зареєстрованих слухачів, які пройшли курс, близько 100 тисяч повністю або частково пройшли його з власної ініціативи. Такий факт залишає надію, що постулати про розвиток кожної дитини за її власними законами незабаром стане основою навчання та виховання у Новій українській школі.