Вы здесь
Порядок стягнення аліментів на дитину інваліда
Згідно сімейного кодексу України аліменти на дитину мають виплачуватися до досягнення нею повноліття. Однак, в ряді випадків виплата аліментів может бути подовжена навіть після того як дитина досягла 18 років.
Якщо йдеться мова про виплату коштів на дитину інваліда, то головную умовою в такому разі є наявність об`єктивних причин згідно яких одержувач аліментів (тобто дитина) не може влаштуватися на роботу.
Закон України забов`язує виплачувати аліменти на дитину інваліда до тих пір доки дитина цього потребує. Розмір та періодичність виплат назначається судом. Але варто пам`ятати, що головною умовою при отриманні аліментів на дитину з інвалідністтю є:
- непрацездатність інваліда;
- потреба в фінансовій допомозі.
За законом до непрацездатного населення належать люди 1 та 2 группи інвалідності. Якщо повнолітні дитина належить до 3 группи, то вона ввважається людиною зі зниженною працездатністтю, а одже может працювати на посадах, що не передбачають складну та небезпечну роботу. Але, наявність 3 группи не є приводом для працевлаштування. Якщо роботи у інваліда не має, то автоматично з`являється потреба у фінансовій допомозі. Але для того, щоб виплата аліментів була назначена інвалідам 3 та частково 2 группи потрубно довести те, що вони не можуть влаштуватися на роботу.
Слід зазначити, що аліменти на дитину випачуються до досягнення нею повноліття, якщо не має інших умов, що можуть продовжити термін виплати.
Дитина яка є інвалідом має право претендувати на виплату аліментів в будь який час, навіть якщо до цього аліменти не виплачувалися. В такому разі має бути виплачений борг по аліментам, а потім згідно рішення суду назначаються нові алменти які повинні виплачуватися дитині.
Аліменти на дитину інваліда є фінансовою допомогою, а одже мають виплачуватися в твердій грошовій формі.
Виплата аліментів може бути як добровільною, в такому разі між батьками підписується договір на отримання матеріальної допомоги, а может бути примусовую, тобто за рішенням суду.
Сумма аліментів не повинна бути меншою ніж мінімальний прожитковий мінімум.
Для подачі документів на стягнення аліментів потрубно придоставити наступні документи:
- свідоцтво про народження;
- довідка з лікарні, що може підтвердити наявність інвалідності;
- довідка про доходи батьків;
- довідка про склад сім`ї;
- трудова книжка дитини;
- заява на аліменти.
Пакет документів потрібно віднести до районного суду.